Echinodorus Oriental

Echinodorus Oriental to raczej mało popularna roślina akwariowa. Jej narodziny przypisuje się mutacji Echinodorus Rose w hodowlach gatunków wodnych w Singapurze.

Jest żabienicą, której młode liście przybierają czerwony lub różowy kolor, a sama ich blaszka jest dość mocno transparentna, czego przykład można zaobserwować na zdjęciu obok. Im liście starsze, tym bardziej pofalowane. Ich kolor zmienia się z biegiem czasu do jasnozielonego.

Wymagania i hodowla Echinodorus Oriental

Jest gatunkiem wymagającym, osiąga wysokość ok. 15-30 cm oraz rozpiętość do około pół metra. Do prawidłowego rozwoju potrzebuje dobrze oświetlonego akwarium oraz czystej, przejrzystej wody w zakresie 20-28 °C i pH między 5,5 a 7,5.  Wymaga nawożenia, ale nawet z nim rośnie powoli.

Należy do roślin zastrzeżonych licencją komercyjną, tj. do rozprowadzania roślinki wymaga się zgody międzynarodowej firmy Tropica Aquarium Plants.

Pasjonatka i ekspertka w dziedzinie akwarystyki słodkowodnej, dzieli się swoim bogatym doświadczeniem i wiedzą, by pomóc innym tworzyć zdrowe i piękne podwodne światy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *