„Rozmnażanie ryb w akwarium” aut. Hubert Zientek

Nasza recenzja książki: „Rozmnażanie ryb w akwarium” autorstwa Huberta Zientka to świetna, kompleksowa lektura, zawierająca sprawdzone sposoby rozmnażania większości dostępnych na rynku gatunków ryb akwariowych. Książka zawiera szczegółowo opisane kwestie doboru par, urządzania zbiorników tarliskowych, a także rozróżniania płci i technik doprowadzania do tarła m.in. kłopotliwego skalara. Pozycja odpowiada także szczegółowo na pytania związane z hodowlą młodego narybku. Zaglądając do niej dowiesz się dlaczego tylko niektóre rybki opiekują się swoim potomstwem, skąd u zbrojnika niebieskiego taka nadopiekuńczość i jaką rolę odgrywa oświetlenie zbiornika w rozwoju młodych rybek.

Tytuł książki akwarystycznej: „Rozmnażanie ryb w akwarium”

Autor/autorzy: Hubert Zientek

Data wydania: 2009r.

Ilość stron: 400

Na 400-stronicową pozycję składa się także kilkaset kolorowych zdjęć ryb oraz spisane doświadczenia dot. rozmnażania ryb z 30 lat praktyki. Autor (dr Hubert Zientek – absolwent i wykładowca Wydziału Nauk o Zwierzętach  Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie) posługuje się w niej prostym i zrozumiałym językiem także dla początkujących akwarystów.

Pasjonatka i ekspertka w dziedzinie akwarystyki słodkowodnej, dzieli się swoim bogatym doświadczeniem i wiedzą, by pomóc innym tworzyć zdrowe i piękne podwodne światy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *