Jaki termometr do akwarium?

Utrzymywanie stałej temperatury wody w akwarium to jeden z podstawowych warunków, które musi spełnić akwarysta. O jej znaczeniu przeczytasz więcej we wpisie: temperatura wody w akwarium.

Dokładny termometr do akwarium?

A jaki termometr będzie dla Ciebie najlepszy?

  1. Zewnętrzny (samoprzylepny) termometr do akwarium nie będzie naszym zdaniem specjalnie udanym zakupem. Naklejany na ściankę akwarium szybko blaknie, wyciera się pod palcem i nie jest tak dokładny jak jego inni bracia. Tani, ale szybko się niszczy. Wolno rejestruje wahania temperatury np. podczas schładzania wody w akwarium latem.
  2. Alkoholowy (wcześniej rtęciowy) termometr do akwarium wydaje się najbardziej optymalnym wyborem. Zostanie z nami przez wiele lat i jest często o połowę tańszy od wcześniej wspomnianego modelu zewnętrznego. Łatwo można oczyścić go z zanieczyszczeń, ale wymaga wymiany gumowej przyssawki co kilka/kilkanaście miesięcy, która z czasem staje się mało plastyczna.
  3. Elektroniczny termometr do akwarium to przede wszystkim model dla osób, które cenią sobie precyzję i szybkość zmian wskaźnika na gwałtowne wahania temperatury wody. Trudno wyczuć kiedy czujnik zacznie wariować, więc nie uważamy, aby był najbezpieczniejszy.

Pasjonatka i ekspertka w dziedzinie akwarystyki słodkowodnej, dzieli się swoim bogatym doświadczeniem i wiedzą, by pomóc innym tworzyć zdrowe i piękne podwodne światy.

Komentarz

  1. Jeśli chodzi o termometry elektryczne to myślę że warto unikać najtańszych modeli. Często mają one za każdym razem inne wyniki pomiaru, na przykład te chińskie, to taka przestroga aby nie brać tych najtańszych modeli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *