Przeźroczka indyjska

Przeźroczka indyjska (Ambassis lala) występuje w środowisku naturalnym przede wszystkim w wodach stojących lub wolno płynących. Zdarza się, że znajdziemy ją także przy ujściach rzek, tj. wodach o lekkim zasoleniu. Woda w akwarium także może mieć dodatek wody kuchennej.

Wygląd i stosunek do innych mieszkańców

Pochodzi z północnej i północno-zachodniej części półwyspu Indyjskiego. Tę rybkę akwariową po raz pierwszy sprowadzono do Europy już w roku 1905.  W naturalnym środowisku osiąga średnio 5-6 cm długości. Na rynku akwarystycznym znajdziesz wiele odmian kolorystycznych, w tym zupełnie przeźroczyste chanda ranga. Z natury spokojna, nieco płochliwa jest wdzięcznym towarzyszem innych mieszkańców akwarium.

Warunki hodowlane i wymagania przeźroczki

Rybce do życia wystarcza akwarium średniej wielkości. Swobodnie będzie czuła się już w zbiorniku o pojemności 40-50 litrów. Woda powinna mieć stałe 22-25°C i pH w okolicach 6-7. Mile widziane jest gęste obsadzenie zbiornika roślinkami, a podłoże wyłożone ciemnym materiałem.

Pasjonatka i ekspertka w dziedzinie akwarystyki słodkowodnej, dzieli się swoim bogatym doświadczeniem i wiedzą, by pomóc innym tworzyć zdrowe i piękne podwodne światy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *